Tripada International School Campus
Madhuvrund, Ahmedabad-61

                         

      Result of Sports – 2016-17

    SCHOOL GAMES

   Taluka level

No.

Std

Category

Name

Event

Position

1

VIII

U-14

KRISHNAPAL  J. CHAUHAN

600 MTS   RUN

3

2

VIII

U-14

DHRUV J. PATEL

LONG JUMP

100 MTS RUNNING

1

2

3

VIII

U-14

PARTH A.  PATEL

SHOT PUT

DISCUS

1

2

4

VIII

U-14

DAIZY P. BAROT

400 MTS

LONG JUMP

1

1

5

VIII

U-14

KHUSHI J. RUNGTA

SHOT PUT

1

6

VIII

U-14

SHRUTI Y. PATEL

100 MTS

1

7

VIII

U-14

GAYATRI  M. PATEL

DISCUS

1

8

X

U-17

TANMAY M. DAYAL

100 M

8OO M

1

1

9

IX

U-17

VATSAL CHOURASIYA

3000 M

2

10

X

U-17

HELLY N.  PATEL

100 M

DISCUS

JEWELLIAN

3

1

3

11

IX

U-17

PRINCY P. PATEL

SHOT PUT

3


  District Level

No.

Std.

Cat.

Name

Event

Position

1

VIII

U-14

DHRUV J. PATEL

LONG JUMP

3

2.

X

U-17

TANMAY M. DAYAL

100 MTS

800 MTS

3

3

 

 KhelMahakumbh -  Ward Level

No.

Std

Category

Name

Event

Position

1

IV

U-9

PARITA  PATEL

50 M   RACE

3

2

IV

U-9

VEDANSHI PATEL

S.B.JUMP

2

3

IV

U-9

TANVEE  JOSHI

S.B.JUMP

1

4

III

U-9

MAHEK  PRAJAPATI

S.B.JUMP

2

5

III

U-9

RUJUTA J. SHAH

S.B.JUMP

2

6

III

U-9

SIYA  S. GANGANI

30 M RACE

1

7

III

U-9

BHAVYA  K.  SHAH

S.B.JUMP

1

8.

V

U-11

RUDRA  PATEL

5O M RACE

2

9

V

U-11

MOKSH  PATEL

S.B.JUMP

2

10

V

U-11

AARYA  A. PATEL

S.B.JUMP

1

11

VIII

U-14

DHRUV J PATEL

LONG JUMP

2

12

VIII

U-14

PARTH A. PATEL

SHOT PUT

1

13

VIII

U-14

DISHANT K. MEHTA

HIGH JUMP

2

14

VIII

U-14

VISHWA VAGHELA 

200M  RACE

2

15

VIII`

U-14

KRISHNAPAL CHAUHAN

600 M RACE

2

16

VIII

U-14

DHYANI PATEL

KABADDI

1

17

VIII

U-14

HET PATEL

KABADDI

1

18

VIII`

U-14

GAYATRI PATEL

KABADDI

1

19

X

U-17

TANMAY  DAYAL

200 M RACE

100 M RACE

1

1

20

X

U-17

HELLY PATLE

DISCUS

2

21

X

U-17

NEEL PATEL

800 M RACE

1

22

IX

U-17

VATSAL CHAURASIYA

1500 M RACE

3


KhelMahakumbh  - Zonal Level

No.

Std

Category

Name

Event

Position

1

V

U-11

AARYA  A. PATEL

S.B.JUMP

2

2

III

U-9

RUJUTA J. SHAH

S.B.JUMP

3

3

III

U-9

SIYA  S. GANGANI

30 M RACE

2

4

III

U-9

BHAVYA  K.  SHAH

S.B.JUMP

2

5

VIII

U-14

DHRUV J PATEL

LONG JUMP

2

6

VIII

U-14

PARTH A. PATEL

SHOT PUT

2

7

VIII

U-14

DHYANI PATEL

KABADDI

1

8

VIII

U-14

HET PATEL

KABADDI

1

9

VIII`

U-14

GAYATRI PATEL

KABADDI

1

10

X

U-17

TANMAY  DAYAL

200 M RACE

3

11

X

U-17

NEEL PATEL

800 M RACE

3



    KhelMahakumbh  - District  Level

No.

Std

Category

Name

Event

Position

1

III

U-9

SIYA  S. GANGANI

30 M RACE

2

2

V

U-11

AARYA  A. PATEL

S.B.JUMP

4

3

VIII

U-14

DHYANI PATEL

KABADDI

2

4

VIII

U-14

HET PATEL

KABADDI

2

5

VIII`

U-14

GAYATRI PATEL

KABADDI

2

6

VIII

U-14

KAUSHA BHAIRAPURE

TABLE-TENNIS

1

7

VII

U-14

OM  K. GOHEL

BADMINTON

2


   KhelMahakumbh  - State Level

No.

Std

Category

Name

Event

Position

1

III

U-9

SIYA  S. GANGANI

30 M RACE

4

2

VIII

U-14

KAUSHA BHAIRAPURE

TABLE-TENNIS

2